Mēs

Stāsts par Mazo Ābolu.
Viss sākās ar biksēm...
   Bija 2009.gada augusts, jaunākajam puikam 7 mēneši, vasara turpinājās pilnā sparā, bija saulains un karsts. Gribēju nopirkt mazajam plānas kokvilnas garās bikšeles, lai guļot ratos būtu ērti un saules stari netiktu klāt kājelēm.  Izstaigāju Valmieras bērnu preču veikalus, daudz jau mums viņu nav (humpalās gan nemeklēju), taču neko piemērotu arī neatradu (vasaras beigas taču) tad nolēmu - šūt māku, šujmašīna ir, šūšu pati, jāķeras tik pie darba. Vajag audumu - plānu batistu, atdūros pret nākamo galējību - audumu jau ar nemaz tik viegli nevar atrast, nu tādu, kādu gribētos, un vēl vasaras beigās ko vasarīgu... Kaut cik piemērotu baltu atradu un tapa pirmās plānās bikšeles (attēlā).
   Tad sāku domāt, ja es nevaru atrast veikalos šāda veida bikšeles, tad varbūt vēl kāda mamma paliek meklētājos, un varbūt nemāk šūt, bet labprāt iegādātos. Nolēmu, ka jāšuj vēl un jāmēģina to visu piedāvāt arī citām māmiņām. Apģērbi? Ar ko sākt? Cik daudz? Kādus izmērus? Audumi? Kur pirkt? Cik daudz? utt. jautājums pēc jautājuma, tādēļ nolēmu, ka jāsāk ar ko vienkāršāku - segas (pirmā ratiņu sega attēlā), spilventiņi, autiņi, autiņu somas, lacītes (vismaz sezonālā un izmēru problēma atkrīt). Pēc audumiem devos uz Rīgu - topā tie paši, kas visiem - Mežroze un Abakhans :) 
   Par nosaukumu galva nebija jālauza - par cik esam Ābolu ģimene, tad arī nosaucām visu šo par Mazo Ābolu ( MĀ). Par MĀ mani sauca arī jaunākais puika, kad bija maziņš.
   Uz pirmo tirdziņu devos 12. septembrī (šo datumu arī uzskatu par Mazais Ābols dzimšanas dienu), tas notika Cēsīs, Rožu laukumā. Produkcijas daudz nebija, mazliet arī šo to notiroju, ieguvu arī pirmo veikala kontaktu, kur varētu piedāvāt savu preci, kas vēlāk arī izdevās.
Tad vēl daži tirdziņi - Siguldā, Valmierā. Novembrī izveidoju savu mājas lapiņu http://mazaisabols.shutterfly.com/, liku sludinājumus internetā, palēnām sāku tirgot savas mantiņas arī šadā veidā. Tad uzradās vēl daži veikaliņi, kuros dodu savu preci uz realizāciju. To visu bija vieglāk un ātrāk iesāk, jo ģimenes uzņēmums jau tika nodibināts 2008.gada pavasarī - virtuves mēbeļu dizains, to izgatavošana, piegāde un uzstādīšana. Bet ar jaunākā puikas piedzimšanu un ar "interesanto"(krīzes) laiku sākšanos, mēbeles pagaidām ir noliktas malā. Darbojos vienīgi ar bērnu audzināšanu un ar Mazais Ābols darbiņiem. 
   Pie bloga nonācu vēlāk, 2010.gada pavasarī, kārtējo reizi klejojot pa i-neta plašumiem, uzdūros (ja nemaldos, meistardabs.lv bija publicējis interesantākos rokdarbu blogus) http://mammasrokas.blogspot.com/, kurā Laine tai laikā organizēja rotaļlietu labdarības nedēļu. Nolēmu piedalīties un tā arī sāku veidot savu blogu, sākumā gan pa visam lēnām...vairāk reklāmas pēc...
   Tagad blogā publicēju paveiktos darbiņus, pa retam kādu darba aprakstu, info par tirdziņiem, kuros mūs var sastapt, un citas Mazais Ābols aktivitātes.
   Un galvenais, man ļoti, ļoti patīk tas ko daru - patīk, ka varu saviem bērniem uzšūt visu ko vajag, patīk radīt skaistas un noderīgas lietas arī citiem, patīk iepriecināt draugus ar šūtām dāvaniņām, patīk, ka varu sev uzšūt ko smuku, patīk, patīk, patīk...Un priecē arī tas, ka citi to novērtē!
Evita

14.08.2009.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...